Juhendid

Sauna kasutusjuhend:

Kui oled sauna kätte saanud, saad maja töödelda just Sulle sobivate vahenditega- kas siis katad sisemised seinad ja lae sauna Supi- kaitsevahendiga, meeldib Sulle hoopis linaõliga puu muster välja tuua või hoopis tõrvaõli, mis annab saunale oma lõhna ja sobib eriti suitsusaunaga. Sauna põrand tuleb kindlasti lakkida kuuma ja niiskuskindla lakiga, valiku osas aitab kindlasti hea värvipoe teenindaja.

Väljast on vaja esimesel võimalusel saun ära värvida, lakkida, tõrvata või õlitada- mis just omanikule rohkem meeltmööda on.

Kui saun jääb värvimata, ei kehti ka tootjapoolne garantii- sest kui peremees ise hoolt oma sauna vastu ei näita, ei saa ka meie kinnitada, et saun püsib.

Kui eelnevad tegemised tehtud, annaks veidi nõu sauna kütmiseks:

Oled esimest korda kütmas, too veepaaki vesi ja võidki tule alla teha. Algul hoia tuhaluuk veidi lahti- õhk pääseb paremini tuleni. Kui tuli all, lükka tuhakolle uuesti kinni. Kui aga oled juba eelnevalt kütnud, tühjenda esmalt tuhakolle.

Kuna oled ju uue sauna omanik, siis uus ahi vajab enne saunatamist sissepõlemist ja ruum õhutamist- et uue ahju lõhn välja pääseks.

Kui see protseduur tehtud, pane puid juurde ja olenevalt siis välitemperatuurist, võid suvel juba 30- 40 min pärast leili viskama minna, talvel läheb veidi rohkem aega.

Kuna veepaak ei ole hullult suur, on tark vee keema minnes sealt juba osa kuuma vett tuua pesuruumi ootele ja paaki lisada külma vett.

Kui saunas käidud, on oluline, et peremees tänutäheks hea leili eest tuulutaks ning puhastaks ruumid ja hoiaks mõne puu veel ahjus, et soe kuivataks sauna uuesti ära. Kui sellest kinni pidada, oled ise rahul ja on ka saun tänulik.

Kui aga muretsesid endale suitsusauna, annaks sellist nõu:

* Esmalt tühjenda tuhakolle., tõsta lavad kütmise ajaks välja- ei saa suitsuseks.

* Ava siiber, lao puudkerise alla õhuvahedega- kasutada võid lehtpuud- leppa.

* Kui kasutad kaske, võid saunlemisel tunda kerget nõelamistunnet

* Aseta kerise suudmeluuk nii ,et jääks alt õhuvahega

* hoia uks praokil 10-15 min kütmise ajal- et keris saaks piisavalt õhku ning vähendab nõe tekkimist koldes,

* kütmise ajal hoia sauna uks kinni.

* põleta puud sõestumiseni, uute puude lisades pane kolle puid täis.

* Kerist küta ikka kuivade puudega,ja mõistlikult, umbes 3-4  täit, nii kaua, kui kolde välimised kivid muutuvad punaseks- mitte üle kütta! Ja jälgi et suitsu tuleks ikka kerise all olevast ahjust, mitte kuskilt mujalt.

* Viimased puud täitsa põlenud, soovitab mõni sõed välja viia, teine aga viskab kohe suitsuleili sooja veega, sulgeb siibri, kerise suudmeluugi ja ukse.

* Anna aega temperatuuril taanduda 30-60 min.

* Enne saunaliste tulekut pühi piiretelt lahtine nõgi ja tõsta lavad tagasi.

Kasuta leili viskamiseks ainult sooja vett ja viska väikeste kogustega

Naudi, ära kiirusta, leili jätkub normaalsel kütmisel 3-5 tunniks.

Kui saunas käidud, loputa veega saunalavad ja tuuluta, et niiskus välja saaks ning kindlasti ava ka kerise suudmeluuk,e t keris samuti tuulduks.

Head Leili!